Jakie książki dla osób słabowidzących?


książki z dużą czcionką

Czytanie odpowiednich książek jest czynnością bardzo rozwijającą, dostarczającą nowej wiedzy i stanowiącą wspaniałą rozrywkę. Niestety osoby, które mają problemy ze wzrokiem, nie mogą sobie pozwolić na pełną radość z lektury. Właśnie dla takich osób powstały książki z dużą czcionką.

Jak wyglądają takie pozycje?

Książki z dużą czcionką od PWN nie różnią się zawartością od swoich zwykłych odpowiedników. To, co sprawia, że są przystosowane do osób słabo widzących, to odpowiednie formatowanie. Litery, a co za tym idzie również całe słowa, mają większe rozmiary, co sprawia, że łatwiej jest rozpoznawać poszczególne znaki. Sprawia to również, że słowa nie zlewają się w jedną całość, co jest problemem u osób niedowidzących. Lektury tego typu są odpowiednie dla ludzi starszych, jak również dla dzieci. W przypadku dzieci pomagają one im w nauce i nie nadwyrężają wzroku. Dla osób noszących na co dzień okulary są one również dużą pomocą, a może się nawet okazać, że zakładanie okularów do czytania nie będzie konieczne.

Gdzie szukać książek z dużą czcionką?

Pozycje tego typu stają się coraz bardziej popularne i są już dostępne w najzwyczajniejszych księgarniach stacjonarnych. Najlepiej szukać ich w dużych i znanych sieciach, gdyż tam prawdopodobieństwo ich znalezienia jest największe. Inną, obecnie już właściwie uniwersalną opcją, jest skorzystanie z wyszukiwarki internetowej. Jeśli brakuje czasu na wycieczki po sklepach stacjonarnych, to będzie lepszy wybór. Trzeba jednak pamiętać, by do kosztów książki doliczyć cenę przesyłki, której nie ma podczas zakupów stacjonarnych.