Na co zwrócić uwagę wybierając książkę Kubuś Puchatek?Książka Kubuś Puchatek od lat nie wychodzi z mody. Jest to lektura, która podbije serce każdego małego miłośnika bajki animowanej, ale nie tylko. Swoją przygodę z przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu można rozpocząć właśnie od powieści autorstwa A.A. Milne’a. Warto wiedzieć, że została ona napisana w 1926 roku, a więc prawie sto lat temu! Można jednak znaleźć w niej ponadczasowe prawdy, dzięki którym szkrab ma szansę lepiej zrozumieć otaczający go świat. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej warto jest zwrócić uwagę na poniższe czynniki – szczególnie, jeśli poszukujemy prezentu.

Okładka

Oczywiste jest, że nie ocenia się książki po okładce, jednak punkt widzenia maluchów jest nieco inny. Może ona zachęcić szkraba do czytania, a więc powinna być kolorowa, a zarazem efektowna. Nie bez znaczenia jest również jakość wykonania. Dużym zainteresowaniem cieszą się książki Kubuś Puchatek (https://tantis.pl/kubus-puchatek-chatka-puchatka-p817394) w twardej oprawie. Wynika to z faktu, że są one mniej narażone na negatywne oddziaływanie czynników otoczenia. Taka lektura znacznie dłużej pozostanie w nienaruszonym stanie – nawet po latach będzie prezentować się nienagannie.

Ilustracje

Maluchy uwielbiają książki, w których znajdują się przyciągające wzrok ilustracje. Dzięki nim czytanie stanie się o wiele przyjemniejsze. Oprawa graficzna ma szczególne znaczenie, jeśli powieść ma trafić w ręce przedszkolaka. Wbrew pozorom egzemplarz z dużą ilością grafiki wcale nie musi kosztować majątku. Nie zaszkodzi zajrzeć do księgarni internetowych, które zwykle proponują korzystniejsze ceny. Jest to skuteczny sposób na zaoszczędzenie gotówki.

Wielkość czcionki

Kubuś Puchatek jest chętnie wybierany podczas nauki czytania. Należy jednak sprawdzić rozmiar czcionki, który nie może być zbyt mały. Znacząco utrudnia to pokonywanie kolejnych rozdziałów powieści. Maluch może szybko się zniechęcić, a omawiana forma aktywności pozytywnie wpływa na jego rozwój. Czasami więc lepiej zapłacić nieco więcej, a mieć pewność, że spełnimy oczekiwania oraz wymagania młodego czytelnika.