Polskie książki uk dla dzieci i dorosłych


polskie ksiazki w uk

Życie na obczyźnie potrafi być niezwykle ciężkie. Jednym z czynników, ciężkich do pokonania jest utrudniony dostęp do krajowej literatury. Zmaga się z nim wiele Polaków zamieszkujących w Wielkiej Brytanii. W poniższym tekście przedstawimy tytuły, jakie można znaleźć w księgarniach na wyspach. Zapraszamy do lektury!

Książki dla dzieci

Literatura ma niezwykły wpływ na procesy rozwoju, dlatego tak ważne jest by zapewnić swoim dzieciom dostęp do polskich książek. Na szczęście w Wielkiej Brytanii znaleźć można sporą liczbę księgarni, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, które oferują polskie książki uk. Znajdziemy wśród nich m.in typowe książeczki dla maluszków, ładnie wydane wiersze polskich poetów, takich jak Brzechwa czy Tuwin, mity greckie dla dzieci oraz szkolne lektury np. „Akademia Pana Kleksa” czy „Mały Książę”. Warto dbać o to, by nasze dzieci od najmłodszych lat czytały polskie pozycje, gdyż jest to bardzo istotne dla kształtowania ich tożsamości.

Książki dla dorosłych

Jeżeli chodzi o pozycje dla dorosłych niestety możemy mieć problem z dostępnością do najnowszych książek polskich autorów. Znalezienie światowych bestsellerów w polskiej wersji językowej nie powinno zająć nam natomiast wiele czasu. Ostatnio coraz bardziej popularne stały się polskie książki uk, takie jak: „365 dni” i jej kontynuacje, kryminały autorstwa Remigiusza Mroza czy Katarzyny Bondy. Na szczęście wszystkie braki w księgarniach można uzupełnić dzięki polskim aplikacjom z audiobookami.