Zasady prawidłowej dietyJaki wpływ na nasze zdrowie ma to co jemy? Jak dzięki diecie zwiększyć naszą wydajność fizyczną? Co jeść, by być w dobrym nastroju? Gdzie szukać odpowiedzi na te i inne pytania, dotyczące diety?

Książki o dietetyce: podręczniki czy poradniki?

Wielu ekspertów wypowiada się na temat prawidłowego żywienia. Jeśli chcemy poszerzyć wiedzę na ten temat warto odwiedzić księgarnię medyczną. Podręczniki i książki o dietetyce podzielone są na wąskie kategorie. Dzięki temu łatwo uzyskać odpowiedź na nurtujące nas pytania.

Dietetyka kliniczna

Nauka o dietetyce opiera się na badaniach naukowych. Szczególnie istotnym działem tej dyscypliny jest dietetyka kliniczna, która opracowuje plany żywienia na potrzeby wsparcie w leczeniu chorych. Podręczniki z dziedziny dietetyki klinicznej dostępne są w ofercie księgarni medycznych. Obok nich znajdziemy również książki o dietetyce sportowej oraz pozytywnym wpływie dietetyki na leczenie chorób psychicznych.

Poradniki zdrowego jedzenia

Poradniki w tej dziedzinie często sprowadzają się do opisania konkretnej diety. Zawierają cenne porady: jak schudnąć? I jak tę wagę utrzymać? Dość często w tego typu publikacjach można również znaleźć wiele więcej informacji. Ponieważ zmiana stylu odżywiania i praca nad poprawą kondycji fizycznej zawsze musi nieść za sobą choć małą zmianę stylu życia.

Zainteresowanych zapraszam po bliższe informacje na tę stronę