Trzecioteścik- co warto wiedzieć?


Trzecioteścik- co warto wiedzieć?

Trzecia klasa szkoły podstawowej kończy pierwszy etap edukacji, a więc tak zwaną edukację wczesnoszkolną. Właśnie po ukończeniu 3 klasy przeprowadza się sprawdzian kompetencji, nazywany potocznie trzecioteścikiem. To ogromny krok dla uczniów, którzy pierwszy raz w życiu zmierzą się z tego typu egzaminem. Oczywiście, taki sprawdzian wiąże się często z dużym stresem. Aby go zmniejszyć, niektóre szkoły decydują się na włączenie uczniom relaksującego filmiku, przed rozpoczęciem pisania. Taki sprawdzian kompetencji jest niezwykle przydatny. Doceniają go sami dyrektorzy, nauczyciele, jak i rodzice. Test dostarcza ważnych informacji dotyczących poziomu wiadomości oraz umiejętności, które uczniowie nabyli w ciągu trzech lat nauki. Opracowane testy uczą młodych ludzi sprawności ich rozwiązywania, która przyda się w kolejnych latach nauki. Stanowią one ważna informację zwrotną na temat tego, co dziecko już w wystarczającym stopniu opanowano, a nad czym jeszcze musi popracować.

Trzecioteścik- co warto wiedzieć?

W napisaniu testu trzecioklasisty pomogą odpowiednie publikacje, takie jak książka Trzecioteścik. Tytuł ten został opracowany z myślą o dzieciach, które poprzez zabawę i naukę, chcą rozwijać swoje kompetencje oraz umiejętności. Ponadto publikacja ta dedykowana jest także rodzicom oraz nauczycielom, których celem jest wspieranie najmłodszych w ich edukacji. Wszystkie książki należące do serii Teściki zawierają szereg testów kompetencji, które weryfikują wiedzę uczniów w danych klasach. Z pewnością warto zainwestować zwłaszcza w Trzecioteścik, który pomoże dziecku przygotować się do sprawdzianu. Warto dodać, iż zadania dopasowane są do obowiązującej aktualnie podstawy programowej oraz umiejętności, jakie dzieci powinny już opanować na konkretnym etapie nauki. Zadania dotyczą trzech dziedzin, a dokładnie obszaru matematycznego, społeczno-przyrodniczego oraz polonistycznego.

Trzecioteścik to znakomity sposób na przyjemne i skuteczne uzupełnienie informacji, jak i weryfikację efektów nauki. Publikacja ta polecana jest zwłaszcza dzieciom, które mają problemy z danymi obszarami. Nie czują się mocno z j. polskiego, przyrody, matematyki czy języka obcego. Dzięki książce uczeń może poćwiczyć i samodzielnie sprawdzić ile wie, na profesjonalnie skomponowanych zestawach testowych. Trzecioteścik pomoże mu poćwiczyć, zrozumieć pewne zagadnienia i zobaczyć, że już umie dosyć dużo. Z pewnością pomoże mu to także rozładować napięcie i stres związany z przystąpieniem do egzaminu. Ponadto książka ta jest znakomitym sposobem na douczenie się i powtórzenie informacji. Trzecioteścik to zbiór zadań, wzbogacony ciekawymi formami i kolorowymi ilustracjami. Praca z nim to przyjemność. Ponadto tego rodzaju forma sprawdzenia wiedzy jest szybka i skuteczna.

Dlaczego warto sięgnąć po Trzecioteścik i czym wyróżnia się ta książka?

Publikacja ta została opracowana przez specjalistów od nauczania początkowego. To zbiór zadań przedstawionych w sposób przyjazny dla dzieci. Warto dodać, że uczeń może samodzielnie z nią pracować, utrwalając przy tym wiedzę zdobytą w trzech pierwszych klasach szkoły podstawowej. Trzecioteścik to znakomite przygotowanie do przeprowadzania w szkole kartkówek, egzaminów, czyli wszelkich sprawdzianów wiedzy i umiejętności. Trzecioteścik to dobry sposób na ćwiczenie koncentracji, spostrzegawczości i zdolności logicznego myślenia. Wspiera uczniów w utrwaleniu zasad gramatyki, interpunkcji i ortografii. Ponadto pomaga im uczyć się posługiwania praktycznymi wiadomościami.