Silcom Multimedia – polski wydawca oprogramowania edukacyjnego


Silcom Multimedia

Chcesz uczyć i uczyć się z ciekawymi programami edukacyjnymi dla dzieci? Poznaj Silcom Multimedia – polską firmę, która tworzy i wydaje oryginalne oprogramowanie edukacyjne dla szkół podstawowych i przedszkoli. W tym artykule dowiesz się więcej o Silcom Multimedia, ich programach i sposobach korzystania z nich.

Kim jest Silcom Multimedia?

Silcom Multimedia to spółka, która zajmuje się tworzeniem i wydawaniem oryginalnego polskiego oprogramowania edukacyjnego dla szkół podstawowych i przedszkoli. Firma działa na rynku od ponad 20 lat i zyskała sobie uznanie wśród nauczycieli, uczniów i rodziców. Silcom Multimedia oferuje programy i gry edukacyjne, ćwiczenia i testy online, które są efektywne, atrakcyjne i dostosowane do podstawy programowej.

Jakie są zalety programów Silcom Multimedia?

Programy Silcom Multimedia mają wiele zalet, które sprawiają, że są one chętnie wykorzystywane w procesie nauczania i uczenia się. Oto niektóre z nich:

 • Działają na wszystkich tablicach interaktywnych, pracowniach komputerowych, komputerach domowych i tabletach z systemem Windows.
 • Posiadają licencje grupowe na wszystkie komputery w szkole, co pozwala na oszczędność kosztów i łatwość instalacji.
 • Mają wysoką jakość merytoryczną i graficzną, a także przyjazne ceny.
 • Są zgodne z najnowszymi trendami w edukacji, takimi jak gamifikacja, personalizacja i adaptacja.
 • Umożliwiają monitorowanie postępów uczniów i generowanie raportów.
 • Motywują uczniów do aktywnego uczestnictwa w lekcjach i rozwijania różnych umiejętności.

Jakie są przykłady programów Silcom Multimedia?

Silcom Multimedia oferuje bogaty wybór programów z różnych dziedzin wiedzy, takich jak matematyka, język polski, języki obce, przyroda, historia, geografia i inne. Oto niektóre z nich:

 • Tabliczka mnożenia – program, który pomaga utrwalić znajomość tabliczki mnożenia poprzez zabawne ćwiczenia i gry.
 • Ułamki ½ – program, który wprowadza pojęcie ułamków prostych i dziesiętnych oraz uczy ich porównywania i obliczania.
 • Zanim pójdę do szkoły – program, który przygotowuje dzieci do rozpoczęcia nauki w szkole poprzez rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji i pamięci.
 • Bezpieczeństwo w ruchu drogowym – program, który uczy dzieci zasad bezpiecznego poruszania się po drogach jako pieszych, rowerzystów i pasażerów.
 • Sprytne kostki – program, który rozwija zdolności matematyczne dzieci poprzez układanie wzorów z kolorowych kostek.
 • Ludzkie ciało – program, który prezentuje budowę i funkcjonowanie ludzkiego ciała oraz podstawy higieny i zdrowego trybu życia.

To tylko niektóre z wielu tytułów oferowanych przez Silcom Multimedia. Pełną ofertę można znaleźć na stronie internetowej firmy.

Jak skorzystać z programów Silcom Multimedia?

Aby skorzystać z programów Silcom Multimedia, wystarczy wejść na stronę internetową firmy i wybrać interesujący nas tytuł. Następnie można zamówić licencję grupową lub indywidualną lub pobrać bezpłatną wersję demonstracyjną. Po otrzymaniu licencji lub pobraniu pliku instalacyjnego można uruchomić program na dowolnym urządzeniu z systemem Windows. Programy są proste w obsłudze i nie wymagają dodatkowych sterowników czy pluginów.

Podsumowanie

Silcom Multimedia to polski wydawca oprogramowania edukacyjnego, który oferuje bogaty wybór programów i gier dla szkół podstawowych i przedszkoli. Programy Silcom Multimedia są efektywne, atrakcyjne, zgodne z podstawą programową i działają na wszystkich tablicach interaktywnych i komputerach. Silcom Multimedia to idealny partner dla nauczycieli, uczniów i rodziców, którzy chcą wspierać rozwój dzieci w ciekawy i przyjemny sposób.