Harry Potter i przeklęte dziecko


Harry Potter i przeklęte dziecko

Harry Potter i przeklęte dziecko to książka będąca kontynuacją przygód Harry’ego Pottera pod postacią westendowej teatralnej sztuki autorstwa Jacka Thorne’a oraz J.K. Rowling. Ponad 450 milionów egzemplarzy sprzedanych w obrębie całego świata i bestsellerowa seria, którą przetłumaczono aż na 70 różnych języków. 

Fenomen Harrego Pottera

Harry Potter jest prawdziwym fenomenem literatury współczesnej, to również seria rozpoznawalna w obrębie całego świata. Kiedy doszło do powstania siódmej części przygód młodocianego czarodzieja, ich autorka ciągle powtarzała, iż nie będzie pisała następnej. Na szczęście do tego nie doszło. Harry Potter i przeklęte dziecko jest nawiązaniem do części poprzednich, takich jak na przykład Harry Potter i Insygnia Śmierci. Nie jest to jednakże pełnoprawny 8 tom serii czy też powieść tradycyjna jak wcześniejsze części Harrego, ale teatralna sztuka, którą wydano pod postacią książki. Podczas jej powstawania, autorce pomagał Jack Thorne. 

Najnowsza odsłona Harrego Pottera – co czeka fanów? 

Akcja 8 części przygód młodego czarodzieja Harrego Pottera, toczy się po upływie 19 lat od wydarzeń, które zostały opisane w Insygniach Śmierci. Czytelnicy będą mogli zapoznać się z dalszymi losami najważniejszych bohaterów poznanych w poprzednich częściach, wrócą więc dobrze znane postaci, takie jak chociażby:

Harry Potter i przeklęte dziecko
  • Hermiona Granger,
  • Ron Weasley.

Nie zabraknie niewątpliwie Harry’ego, który w tej sztuce ma już żonę oraz trójkę dzieci. Nie ma zbyt prostego życia – jest bowiem zapracowanym urzędnikiem w Ministerstwie Magii, a ponadto prześladują go widma przeszłości. Tym razem na celowniku ciemnych mocy znajduje się jednakże jego syn Albus, który jest w wieku szkolnym. Zmuszony jest do noszenia dziedzictwa rodzinnego i brzmienia przeklętego dziecka. Jak łatwo się domyślić – wcale nie będzie zadowolony z takiego obrotu spraw. W pewnej chwili zdarzenia z przeszłości oraz teraźniejszości łączą się, co prowadzi do tego, iż Harry Potter oraz jego syn Albus poznają dość kłopotliwą prawdę.