Audiobooki dla dzieci, sprzymierzeniec zapracowanego rodzica.


audiobooki dla dzieci

O tym, jak ważne jest czytanie książek dzieciom, napisało już bardzo wiele artykułów. Nikt nie podważa tej wiedzy i każdy rodzic wie, że wieczór spędzony z książką rozwija wyobraźnię, poszerza słownictwo, uczy i bawi. Na rynku wydawniczym książki dla dzieci wyrastają jak grzyby po deszczu. Coraz więcej opowiadań jest kierowanych do najmłodszych, poruszając przeróżne ważne tematy. Jednak doba się tak łatwo nie poszerzy, jak regał z półkami na książki. Czasu na czytanie rodzice też mają coraz mniej. Jest na to jeden sprytny sposób. Dzięki niemu twoje dzieci będą mogły poznać dużo więcej ciekawej literatury.

Jak czytać dziecku nie mając książki w ręku.

Audiobooki dla dzieci to idealne rozwiązanie dla zapracowanych rodziców. Jeśli nie masz czasu, aby codziennie czytać swojemu dziecku, nic nie szkodzi. Jest na to rozwiązanie. Wystarczy puścić odtwarzacz i twoje dziecko może słuchać książki. Jest to wygodne rozwiązanie, kiedy chcesz lub musisz porobić coś i nie możesz trzymać książki a ręku. Audiobooki świetnie sprawdzają się podczas:

  • usypiania dziecka,
  • jazdy samochodem,
  • lotu samolotem,
  • sprzątania z dzieckiem.

Skąd brać audiobooki.

W wielu księgarniach internetowych z książkami można kupić audiobooki dla dzieci. Wystarczy je potem przegrać na odtwarzacz mp3, pendrive’a lub komórkę i puszczać, gdy zajdzie taka potrzeba. Innym rozwiązaniem są serwisy oferujące książki mówione za abonament. Płacąc odpowiednią kwotę miesięcznie, masz dostęp do ustalonej ilości audiobooków. Warto też zajrzeć do pobliskiej biblioteki. W wielu z nich można wypożyczyć książkę mówioną na płycie CD i przez miesiąc dowolnie z niej korzystać.