Najciekawsze książki kryminalne ostatnich latUwielbiamy czuć adrenalinę. Każda strona powieści przynosi nowy dowód w sprawie. Chcemy dowiedzieć się, kto zabił. Jesteśmy ciekawi tego, czy osoba, którą wytypujemy jest mordercą. 

Wciągające czytelnika książki kryminalne

Mnóstwo osób zastanawia się nad tym, dlaczego ludzie chętnie czytają kryminały. Zagadki zbrodni, interesujące śledztwa, perypetie detektywów wciągają nas od pierwszych stron. Lubimy czuć silne emocje, które towarzyszą nam podczas delektowania się książkami kryminalnymi. Autor zawsze gra z nami w kotka i myszkę. Wybieramy już sobie nasze typy, a na końcu, bardzo często okazuje się, że nie mieliśmy racji. Zabił ktoś, kogo byśmy nawet nie podejrzewali. Dobry twórca zadba o to, byśmy jego powieść zapamiętali na bardzo długo. Tego typu pozycje bardzo nas rozwijają. Uczymy się dzięki nim logicznego myślenia, które jest niesamowicie przydatne w życiu. 

Najciekawsze książki kryminalne ostatnich lat

Jeżeli nie wiecie, po co sięgnąć lub od czego zacząć przygodę z kryminałami, to nic straconego. Jest wiele książek, na które warto zwrócić uwagę. Jedne z nich wyszły spod ręki polskich autorów, inne robią furorę na całym świecie. Lubicie ostrą jazdę? Koniecznie zajrzyjcie do serii o Robercie Hunterze. Krucyfiks jest jedną z najbrutalniejszych powieści kryminalnych. Wciągnie Was od razu. W ciekawy sposób pisze również Camilla Läckberg. Akcja każdej powieści rozgrywa się w małej miejscowości. Tam dochodzi do szeregu krwawych zbrodni, które zmieniają wszystko. Są jeszcze inne książki kryminalne, do których warto zajrzeć. Należą do nich chociażby pozycje Katarzyny Bondy i Marka Krajewskiego. Mówiąc o kryminałach nie można zapomnieć o Jo Nesbø, który jest zdecydowanie najbardziej popularnym autorem skandynawskich kryminałów. 

Na rynku pojawiły sie pozycje, które mogą Cię zainteresować, na przykład:

  • Księżniczka z lodu, C. Lackerberg,
  • Bez skrupułów, H. Coben,
  • Pochłaniacz, K. Bonda,
  • Za zamkniętymi drzwiami, B.A. Paris,
  • Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet, S. Larrson (na jej podstawie nakręcono bardzo głośny film „Dziewczyna z tatuażem”),