Czy warto kupić słownik Wydawnictwa Arkady?Z wydaniem powieści czy poradnika może uporać się nawet jednoosobowa redakcja. Ewentualne błędy nie będą aż tak rzucały się w oczy. Jeśli jednak chodzi o słowniki i książki stricte naukowe, sytuacja wygląda zgoła inaczej. Muszą to być pozycje rzetelne. Czy słowniki Wydawnictwa Arkady są wartościowe?

Tak, dlatego że…

Jest to oficyna o ugruntowanej pozycji na rynku i bogatych tradycjach. Współpracuje od lat z wieloma znakomitymi autorami oraz redaktorami, którzy odznaczają się wybitną znajomością poszczególnych dziedzin wiedzy. Wydawnictwo Arkady opublikowało całą serię leksykonów autorstwa Władysława Kopalińskiego. Mało prawdopodobne, by taki autorytet współpracował z nierzetelnym wydawcą.

Ciekawa nisza

Dodatkowo w ofercie znajdziemy słowniki językowe oraz techniczne. Wydaje się, że te ostatnie są prawdziwym polem do popisu dla redaktorów Wydawnictwa Arkady. Udało im się zagospodarować pewną płaszczyznę, na której wypracowali sobie znaczną przewagę w stosunku do innych wydawców. To dobra strategia. Lepiej bowiem zawęzić specjalizację, niż drukować wszystko, co tylko popadnie bez względu na ewentualne braki, pomyłki i inne niedociągnięcia. Arkady wyraźnie stawiają na wartość merytoryczną książek naukowych.

Więcej informacji znajduje się na Księgarnia.PWN.pl.