Geniusz Stephena KingaStephen King jest bardzo specyficznym autorem, którego kocha tyle samo osób, co nienawidzi. Wielu czytelników zarzuca mu, że jego powieści niebezpiecznie balansują na granicy kiczu i groteski, to nie każdemu przypada do gustu. Wierni fani jednak z niecierpliwością oczekują na każdą nową książkę autora, od wielu lat nazywając go królem gatunku.

Jakie książki Stephena Kinga warto znać?

Wśród najpopularniejszych dzieł autora na pewno wymienić warto Lśnienie, które jest klasyką horroru. Fani Stephena Kinga właśnie tę powieść podają jako przykład geniuszu swojego ulubionego pisarza. Równie warta uwagi jest książka Zielona Mila w polskim wydaniu dostępna w Literia.pl, która podejmuje bardzo trudną tematykę więźniów skazanych na śmierć. Z kolei Cmentarz dla zwierząt jest książką, która momentami przyprawia o gęsią skórkę nawet najbardziej odpornych czytelników. Ciężko by wymienić wszystkie książki Stephena Kinga, na które warto zwrócić uwagę. Autor z pewnością należy do twórców bardzo płodnych, a w jego dorobku znajduje się cała masa wartych uwagi dzieł.

W czym tkwi sekret popularności Stephena Kinga?

Od wielu lat autor podbija serca czytelników na całym świecie, jego książki zostały przetłumaczone na wiele języków, a najpopularniejsze dzieła doczekały się całej masy ekranizacji. Czytelnicy zgodnie twierdzą, że żadne lektury nie dostarczają im takiej masy emocji i przeżyć jak książki Kinga. Bez wątpienia pisarz posiada sekret tego, jak podbić serca czytelników. Czy to przystępny język, czy może umiejętność utrzymania napięcia? Tego nie wie nikt.