Ciekawe komiksy pochodzące z Polski


polskie komiksy

Polskie komiksy to komiksy napisane i wyprodukowane w Polsce. Bardzo niewiele z tych komiksów zostało opublikowanych w językach innych niż polski.

Interesujące komiksy

Jednym z pierwszych i najbardziej znanych polskich komiksów był Koziołek Matołek, stworzony przez Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza w 1933 roku. Stał się kultowym klasykiem, wciąż popularnym i jest ważną częścią kanonu polskiej literatury dziecięcej. Jednym z najbardziej znanych seriali powstałych w 1957 roku był Tytus, Romek i A’Tomek, który stał się najdłużej publikowanym i jednym z najpopularniejszych polskich komiksów. Stworzony przez Henryka Jerzego Chmielewskiego, koncentruje się na Romku i A’Tomku, dwóch skautach oraz Tytusie – szympansie, który potrafił mówić.

Czy warto czytać komiksy?

Polskie komiksy opowiadają ciekawe oraz zabawne historie, które przypadły do gustu wielu osobom. W ciągu ostatnich kilku lat rynek komiksów w Polsce szybko się rozwijał; rośnie liczba polskich komiksów i czasopism. Wprowadzono japońską mangę i pojawiły się pierwsze polskie publikacje w stylu manga. Podobnie jak na całym świecie, komiksy internetowe stają się coraz bardziej popularne. Polskie komiksy wciąż można kupować w księgarniach – zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych. Są one dostępne w bardzo atrakcyjnych oraz konkurencyjnych cenach, dzięki czemu każdy może sobie pozwolić na taki fantastyczny zakup.