Wiersze dla dzieci, które bawią i uczą


śpiące dziecko

Poezja to doskonały materiał do czytania dla dzieci, który nie tylko bawi, ale i uczy. Głośne czytanie interesujących wierszyków oraz bajek swoim pociechom to mile spędzony czas oraz strawa duchowa dla każdego dziecka, która powinna być mu dostarczana regularnie.

Dlaczego czytanie dzieciom jest ważne?

W głośnym czytaniu chodzi nie tylko o przekazanie wiedzy zawartej w książeczce, lecz także o bycie z dzieckiem oraz poświęcanie mu wyłącznej uwagi. Dzięki temu każda mała pociecha czuje, że jest dla swego rodzica najważniejsza na świecie.

Wiersze dla dzieci pomagają budować silną więź między dorosłym, a maluchem. Zabawne, krótkie opowiastki, a zwłaszcza doskonale wpadające w ucho wierszyki dla dzieci pomagają zawsze pocieszyć malucha, gdy jest on smutny i niezadowolony.

Ponadczasowa poezja Marii Konopnickiej.

Poezja tej wybitnej autorki jest znana i ceniona po dzień dzisiejszy, zarówno przez dzieci, jak i osoby dorosłe.

Maria Konopnicka napisała niezliczoną ilość cudownych wierszyków dla najmłodszych. W poezji tej poetka odkrywa przed dziećmi świat wiejskiej przyrody oraz urocze lasy, w których żyją i królują dzikie zwierzęta. Maluchy za sprawą wierszy Marii Konopnickiej poznają mnóstwo ptaków i zwierząt, wśród których można wymienić jaskółkę, bociana, zająca, żabę oraz wiele innych. Ponadto najmłodsi czytelnicy poznają uroki czterech pór roku oraz piękno otaczającej ich przyrody.

Raz przeczytane w dzieciństwie wierszyki dla dzieci Marii Konopnickiej pamięta się przez całe życie, a gdy na świecie pojawia się własne potomstwo, wówczas czyta się mu tę twórczość z ogromną ochotą i przyjemnością.