Dziennik coachingowy jako narzędzie do samorozwojuDążenie do realizacji marzeń i celów jest podstawowym zadaniem samorozwoju i pracy nad sobą. Cele można podzielić na długo i krótkoterminowe, a zazwyczaj te krótkoterminowe wynikają albo uzupełniają cele długoterminowe. Jak więc je prawidłowo rozplanować, tak żeby przyniosły jak największe korzyści?

Dziennik coachingowy do monitorowania postępów

Idealnym pomysłem jest zakup dziennika coachingowego, który pełni funkcję kalendarza, organizera oraz dziennika motywacyjnego. W zależności od wybranego produktu mogą się te dzienniki delikatnie różnić między sobą, jednakże większość z nich zawiera garść cytatów motywacyjnych, pewne zadania i ćwiczenia do wykonania oraz jakieś myśli do rozważenia. Jest to o tyle fajne i przydatne, że całość rozłożona jest na cały rok. 365 dni, żeby powoli realizować swoje cele. Kalendarz, notes i wolne strony do zapisywania pozwalają nie tylko monitorować swoje sukcesy i postępy, ale także zapisywać swoje pomysły i rozważania.

 

Dziennik coachingowy i zawarty w nim kalendarz sprawdzą się także w chwilach zwątpienia, kiedy to opadnie początkowa motywacja. Można przekartkować dziennik do tyłu, żeby zobaczyć jak wiele udało się już osiągnąć. Nic tak nie motywuje jak świadomość własnych sukcesów, rozwoju i postępów. Dzień za dniem, małymi krokami dziennik przeprowadza użytkownika przez wszystkie trudności dnia codziennego i nie pozwala mu zapomnieć o nadrzędnym celu (bądź celach). Niech tego roku postanowienia noworoczne nie umrą po kilku dniach albo tygodniach.