Od zwierząt do bogów – poznajemy historię ludzkości

Skąd pochodzi człowiek i jak gatunek ludzki rozwijał się na przestrzeni wieków? Te pytania często nurtują bardziej dociekliwe osoby, które chciałyby głębiej poznać wszystkie okoliczności związane z korzeniami rasy ludzkiej oraz etapami jej cywilizowania się. Napisano już wiele publikacji na te tematy, a jedną z ostatnio popularnych jest multidyscyplinarna pozycja „Od zwierząt do bogów”

O czym opowiada książka Od zwierząt do bogów?

Ta bardzo ciekawie napisana popularnonaukowa książka przybliża dzieje ludzkości oraz daje wiarygodne odpowiedzi na wiele pytań, związanych z początkami rasy ludzkiej, jej rozwojem oraz wpływem historii i pochodzenia na obecny efekt w postaci współczesnego człowieka. Można dowiedzieć się między innymi o tym, kiedy i w jakim celu wynaleziono pieniądz, kiedy zapanowały religie, a nawet dlaczego obecnie posiadamy konkretne cechy i czy ludzkość przetrwa oraz jaka przyszłość może ją czekać w nadchodzących latach.

Jak książka opisuje początki rasy ludzkiej?

Około 100 tysięcy lat temu ludzie zasiedlali ziemię wraz z pięcioma innymi gatunkami człowieka. Odgrywali w jej obiegu przyrodniczym taką sama rolę jak inne zwierzęta, aż do niewyjaśnionej do tej pory przemiany w umysłach istot ludzkich, które pozwoliły im na zdominowanie planety i podporządkowanie sobie innych gatunków współegzystujących. Książka w sposób niezwykle interesujący i fascynujący opisuje całą historię ludzkości od początków, aż po wybitne techniczne osiągnięcia obecnych czasów gatunku homo sapiens.