Czy Wirus gra karciana to dobra rozrywka dla gości na domówce?


Wirus! Gra karciana

Podczas domowej imprezy towarzyskiej często brakuje pomysłów na zajęcie gości pasjonującą rozrywką. Warto wówczas zaproponować jakąś grę karcianą, która pobudza do myślenia a zarazem dostarcza dużo dobrej zabawy. Tego typu rozgrywki zawsze znajdują grono zwolenników. Zwłaszcza, jeśli elementy rywalizacji łączą się z ciekawą fabułą okraszoną sporą dozą humoru. Takie cechy posiada Wirus – gra, przy której nigdy nie można się nudzić.

Zabawna lekcja anatomii

Mogłoby się wydawać, że temat epidemii w ostatnim okresie nie należy do najweselszych. Jednak Wirus gra karciana pozwala oswoić lęk i zdystansować się do niektórych problemów związanych ze zdrowiem. Ludzkie ciało składa się z wielu organów, które mogą czasem odmówić posłuszeństwa, więc należy je chronić lub leczyć. Uczestnicy gry mają do dyspozycji 68 kart, wśród których znajdują się 4 podstawowe organy, wirusy, szczepionki i środki terapii. Są też karty akcji służące do przeprowadzania zadań specjalnych. Wygrana polega na skompletowaniu czterech zdrowych organów – każdy w innym z 4 kolorów.

Jak zlikwidować wirusa?

Zdradliwe mikroorganizmy, które wymkną się spod kontroli mogą się szybko rozprzestrzeniać. Uczestnicy gry wcielają się w rolę laborantów, którzy unikając własnego zakażenia mają za zadanie nie dopuścić do powstania epidemii.

Wirus – zasady gry

Wirus gra od 2 do 6 osób. Każdy z graczy otrzymuje 3 karty a pozostałe leżą na stole w stosie. Gracz umieszcza zdrowy organ przed sobą. Przeciwnicy mogą zarazić go kartą z wirusem. Aby ochronić narząd trzeba na niego nałożyć kartę ze szczepionką lub dżokerem, pod warunkiem, że będzie ona w tym samym kolorze. Potem ze stosu bierze się karty, aby mieć zawsze 3 w ręce. Można też wymienić dowolną liczbę kart z ręki, ale wówczas nie wykłada się karty na stół.

W zabawie Wirus gra polega na stosowaniu podstępnych akcji w celu wyeliminowania rywali. Można:

  • przenieść 1 wirusa ze swojego organu na organ przeciwnika, 
  • usunąć z gry organ rywala nakładając 2 wirusy,
  • odrzucić wszystkie karty z ręki przeciwnika.

Wygraną umożliwia ochrona własnych organów poprzez całkowite uodpornienie dwoma kartami szczepionki. Można też użyć specjalnych kart terapii, które powodują:

  • przejęcie organu innego gracza,
  • zamianę organów pomiędzy ciałami dwóch graczy,
  • wymianę całego ciała ze zdrowym ciałem przeciwnika.

Wirus – przebieg gry

Podczas rozgrywkiukłada się karty na wylosowanych organach lub na kartach przeciwników. Każdy ruch zmienia stan organu na zainfekowany, uodporniony lub zdrowy. Zainfekowanie wirusem uniemożliwia zwycięstwo. Z jednego wirusa można się wyleczyć kładąc na nim kartę szczepionki w takim samym kolorze. Z kolei 1 wirus likwiduje pojedynczą szczepionkę ale wówczas nie zaraża organu. Dwa wirusy powodują, że narząd uznaje się za zniszczony. W zabawie pomagają karty dżokerów, które zastępują dowolne kolory narządów, szczepionek lub wirusów.

Wirus – gra towarzyska na wesoło

Przy zabawie karcianej Wirus gra trwa do momentu, gdy jeden z uczestników skompletuje 4 zdrowe, zaszczepione lub uodpornione organy w jednym kolorze. Rozgrywka jest pasjonująca, trwa tylko kilka minut dzięki czemu każdy z uczestników ma szansę na zwycięstwo w kolejnym rozdaniu. W grze nie brakuje momentów grozy takich jak lęk przed zakażeniem lub kradzieżą zdrowego organu. Na szczęście wszystko odbywa się w fikcyjnym szpitalu w Leśnej Dziurze. Dzielny personel ma szansę skutecznie zapobiec niebezpieczeństwom zagrażającym zdrowiu. Gra Wirus polecana jest dla osób lubiących rozgrywki zawierające szybkie i skuteczne akcje.