Anatomia człowieka książka dla pasjonatów


anatomia człowieka książka

Organy wewnętrzne i budowa ciała człowieka to przedmiot zainteresowań nie tylko przyszłych lekarzy czy innych zawodów okołomedycznych. Książki, które skupiają się na tej tematyce, mają różny stopień skomplikowania i opisują anatomię mniej lub bardziej szczegółowo.

Anatomia człowieka książka z księgarni medycznej

Funkcjonowanie poszczególnych układów organizmu ludzkiego to przede wszystkim przedmiot studiów i badań lekarzy, fizjoterapeutów czy też pielęgniarek. Do dyspozycji maja oni wiele pozycji, które przybliżają ten zakres wiedzy. W bibliotece medycznej obowiązkowe pozycje to np.

  • „Anatomia człowieka” książka pod redakcją Adama Bochenka i Michała Reichera. Wiedza o anatomii jest tu zamieszczona w 5 tomach, z których każdy szczegółowo opisuje między innymi anatomię kości i stawów, funkcjonowanie układu naczyniowego czy też układu newrowego;
  • „Fotograficzny atlas anatomii człowieka” Wydawnictwa Lekarskiego PZWL, autorstwa, Yokochi Chihiro. Struktury anatomiczne na fotografiach, z profesjonalnymi opisami, pomagają lepiej zrozumieć i zapamiętać, jak działają poszczególne z nich.
anatomia człowieka, książka zofii ignasiak

Anatomia człowieka książka popularnonaukowa

Pasjonaci anatomii, którzy nie szukają podręcznikowego podejścia, a raczej lżejszej pozycji paranaukowej, mają także do wyboru sporo książek o anatomii. Są to między innymi:

  • „Laboratorium w szufladzie. Anatomia człowieka”, autor Zasław Adamaszek, wydawnictwo PWN. To jedna z pozycji cyklu, który przybliża ludziom ciekawym świata różne zakresy medycyny. Anatomia jest pokazana z pozycji eksperymentów, co sprawia, że czytanie o niej jest tu niezmiernie ciekawe;
  • „Ciało. Ty i miliardy twoich mieszkańców” – bestseller autorstwa Jana Paula Schuttena przedstawia anatomię poprzez ciekawe historie, nieznane nawet studentom medycyny, a przybliżające tematykę anatomii.