System edukacyjny PUS. Nauka i rozwój dziecka po przez zabawę i gry.


system edukacji pusy

Wydawnictwo Epideixis postanowiło zaprezentować nam skuteczną metodę na to, aby nasze dzieci mogły nabywać jednocześnie nową wiedzę i rozwijać umiejętności, polegające na ćwiczeniu swojej odporności emocjonalnej. Rozwiązaniem, które ma im to zapewnić jest system edukacji PUS. 

Czym jest i jaką pełni rolę system edukacyjny PUS?

System PUS jest rodzajem zabawki, na którą składają się książeczki edukacyjne oraz zestawy kontrolne. Materiał dydaktyczny, który z pewnością przyda się naszemu dziecku również w szkole. W zabawie przy użyciu systemu edukacji PUS chodzi głównie o to, by zachęcić naszego malucha do nauki i wzbudzić w nim naturalne nią zainteresowanie. Książeczki edukacyjne, zawierają zestawy ćwiczeń w postaci zabaw językowych,  łamigłówek, rebusów i komiksów. Kompletujemy je i kupujemy nowe książeczki w miarę upływu czasu, proporcjonalnie do rozwoju wiedzy i zainteresowań naszego dziecka. Można powiedzieć, że książeczki PUS, rosną wraz z naszą pociechą. Natomiast pełne zestawy kontrolne, to jednorazowy wydatek rzędu 30 zł.

Jak rozpocząć zabawę z dzieckiem przy użyciu systemu edukacyjnego PUS? 

Całość została skonstruowana w ten sposób, by nasze dzieci mogły się uczyć poprzez zabawę oraz brać udział w interesującej je grze, której głównym celem jest zbieranie punktów i nagród za prawidłowo wykonane zadania. Dlatego w trakcie zabawy systemem edukacyjnym PUS, przydatna jest również kartka i długopis do robienia przez nas różnych istotnych uwag, jakie nam mogą się przydać w przyszłości oraz odnotowywania, zdobytej przez dziecko punktacji. Rozwiązania dydaktyczne, z jakimi dziecko spotka się w trakcie zabawy,  na pewno trafią w jego małoletni, lecz już zaczynający się kształtować, dobry gust i spotkają się z jego pełnym radosnych emocji uznaniem. Tym bardziej że książeczek edukacyjnych jest całe mnóstwo i zostały one przygotowane z myślą o dzieciach w każdym wieku. Dzieci znajdą w nich zadania rozwijające i usprawniające percepcję, a także pamięć wzrokową i koordynację wzrokowo-ruchową. Zabawa PUS to także gwarancja wzmocnienia tzw. motoryki małej i orientacji przestrzennej. 

Jakie korzyści łączą się z rozwijaniem umiejętności i wiedzy dziecka dzięki grą i zabawą systemu PUS?  

Korzyści płynące z zabawy z wykorzystaniem systemu edukacyjnego PUS jest wiele. Jako pierwszą z nich, należy wymienić umiejętność pokonywania trudności. Jak wiemy szkoła i uczenie się, najczęściej nie budzą w dzieciach pozytywnych skojarzeń. Dzieje się tak za sprawą tego, że szkolny system edukacyjny z racji samej swojej konstrukcji, stawia przed dziećmi trudności, wyzwania i przeszkody, które muszą pokonać. Gdy im się to nie udaje, od razu spotykają się z brakiem nagrody i karą za popełniony błąd. Ta prosta konstrukcja systemu szkolnego, która powinna dla dzieci być przede wszystkim zrozumiała i łatwo przyswajalna, nie bierze pod uwagę, takich ich emocji jak zniechęcenie, związane z porażką uczucie dyskomfortu czy strach przed złą oceną. System edukacyjny PUS, ma na celu ułatwienie dzieciom tego zadania i pomoc w nabyciu przez nie umiejętności w pokonywaniu trudności inną, mniej oficjalną drogą. Tą drogą jest zabawa oraz ciekawość, jaka jest z nią związana. Dzieci, w trakcie edukacji przy użyciu rozwiązań systemu PUS, nie nudzą się, nie zniechęcają oraz nie uciekają przed przegraną. Są raczej ciekawe, z jakiego powodu jakieś zadaniem się im nie udało i gdzie popełniły błąd przy wykonywaniu łamigłówki.