Komlogo


Komlogo

Problemy z wymową – jak pokazują statystyki, coraz większa liczba dzieci ma z tym problem. Niestety. Temat jest bardzo przykry, ale nie ma co panikować o razu. Tak, niektórzy rodzice od razu biadolą twierdząc, że dla ich dziecka nie ma już ratunku. W chwili obecnej mówi się o takich terapiach, które są w stanie wyprowadzić dziecko z wszelkich problemów. Podstawą jest jednak to, aby dziecko mogło skorzystać z pomocy logopedy jak najwcześniej. Tylko dzięki temu będzie można w całości lub w części pozbyć się wszelkich problemów z wadą wymowy.

Terapia u logopedy

Co prawda, samo słowo „terapia” u niektórych może wywoływać złe skojarzenia, ale w tym przypadku nie ma się akurat czego obawiać. Dzieci, które mają problemy z wymową w różnej formie, zostaną zaproszone na zajęcia z logopedą, który w pierwszej kolejności zajmie się diagnozowaniem. Tylko dzięki temu będzie można wiedzieć z jaką formą wady wymowy ma się do czynienia i jakie działania trzeba wprowadzić. Rodzice winni wiedzieć, że na pewno otrzymają zestaw pytań odnoszący się do swojego dziecka. Tzn. logopeda będzie chciał dowiedzieć się, kiedy dziecko zaczęło gaworzyć, mówić pierwsze słowa, itd. Im więcej szczegółów, tym lepiej.

Praca z dzieckiem

To właśnie u logopedy można po raz pierwszy spotkać się z takim pojęciem jak Komlogo. O co dokładnie chodzi? Jest to wydawnictwo, które w swojej ofercie ma różne pomoce naukowe, wspierające dzieci (a nawet dorosłych!), którzy mają problem z wymową. Wielu logopedów korzysta z takich pomocy naukowych, ale są one również dostępne dla dzieci, więc jak najbardziej można z nich korzystać samodzielnie. Wspieranie terapii logopedycznej przez rodziców wyjdzie tylko dziecku na korzyść. Tym większa szansa na to, że młody człowiek pozbędzie się wszystkich problemów z wadą wymowy.

Różne gry do wyboru

Komlogo ma w swojej ofercie najróżniejsze gry. Ich głównym zadaniem jest zabawa i nauka. Tzn. dziecko bawiąc się, ma szansę nadrobić wszystkie zaległości, jeżeli chodzi o wadę wymowy. Gry podzielone są według wad z jakimi dziecko ma do czynienia. Należy więc upewnić się w pierwszej kolejności z jaką dokładnie wadą ma się do czynienia, aby móc rozpocząć prawidłową pracę z dzieckiem.

Wśród przykładów takich produktów można wymienić chociażby węża logopedycznego „Szumi i szeleści”. Jak sama nazwa wskazuje – jest to zabawa, która kładzie duży akcent na literkę „sz”. Aczkolwiek, ważny jest tutaj również udział ś, ź, ć, dź, cz, dż. Co jest ważne, to w środku nie brakuje instrukcji obsługi. Gracze mają jednak możliwość dokonywania dowolnych modyfikacji, jeżeli odczują taką potrzebę. Należy jednak wiedzieć, że nie ma co naginać zasad pod siebie, ponieważ dziecko już od samego początku winno wiedzieć, że reguł gry nigdy się nie łamie.

Wśród innych gier, jakie Komlogo ma w swojej ofercie, można wymienić Piotrusia Słuchowego. Jest to bardzo ważna propozycja dla tych maluchów u których zdiagnozowano zaburzenia słuchu fonetycznego. Co jest ważne to fakt, że z takich pomocy naukowych można korzystać u dzieci, które mają nie tylko zaburzenia, ale również u dzieci rozwijających się w sposób normalny. Dzięki kartom znajdującym się w środku będzie można m.in. dokonać analizy i syntezy sylabowej słów, itd. Bardzo ciekawa propozycja, która dedykowana jest dla dzieci od lat 3 do 6.

Jest wiele innych propozycji, które zawiera oferta Komlogo. Warto się z nimi poznać, ponieważ wspieranie nauki dziecka jest jednym z najważniejszych zadań rodzica. Tak, aby mogło w przyszłości się ono prawidłowo rozwijać.