„Astrofizyka w pigułce.” Podstawy wiedzy na temat zjawisk Wszechświata.


książki

Astrofizyka jest dziedziną, którą nie interesują się wszyscy, choć pomimo tego, wcale nie oznacza to, że jest mało interesująca. Dowodzi tego książka, która w tym roku, pojawiła się na polskim rynku wydawniczym pt.: “Astrofizyka w pigułce.” Napisana przez amerykańskiego astronoma, Stena Odenwald, który pracował m.in. dla NASA książka, na pewno zainteresuje osoby, żywiące prawdziwą pasję do fizyki i zagadnień astronomii. Odenwald, badał działanie tła kosmicznego w podczerwieni oraz zachowania, jakie przejawia pogoda kosmiczna. Autor, zajmował się tyloma przedmiotami, dotyczącymi wszechświata, że właściwie trudno byłoby je tutaj wszystkie wymienić. 

POGRANICZE FIZYKI I ASTRONOMII.

“Astrofizyka w pigułce” w przystępny sposób, opowiada o najważniejszych zagadnieniach dotyczący tej dziedziny nauki, tak by nawet osoby, nie mające zbyt wiele do czynienia z kosmosem, mogły dowiedzieć się czegoś na jej temat i poznać zagadnienia, którymi się zajmuje. Czytając książkę, dowiemy się na czym polega badanie procesów fizycznych w skali astrofizycznej. jak zbudowane są obiekty pozaplanetarne i w jaki sposób się zachowują. Jeśli interesują was gwiazdy, galaktyki oraz materia międzygwiezdna, koniecznie sięgnijcie po książkę Stena Odenwald, “Astrofizyka w pigułce.”    

astrofizyka w pigułce

OKIEM EKSPERTA O ZAGADNIENIACH WSZECHŚWIATA. 

Sten Odenwald, jest na tyle interesującą postacią świata nauk fizycznych i posiada tak wszechstronne doświadczenie, jeśli chodzi o wiedzę naukową dotyczącą Wszechświata, że z łatwością znajdziemy w wydanej w tym roku, napisanej przez niego książce wiadomości, które zaspokoją naszą ciekawość oraz odpowiedzą na wiele nurtujących nas pytań.