Jak kupić podręczniki szkolne i nie przepłacić?


podręczniki szkolne

Zbliża się wrzesień, a wraz z nim droga wyprawka szkolna. Nowe plecaki, zeszyty, długopisy i ołówki – to wszystko kosztuje, ale największym wydatkiem są zawsze książki. Jak zaoszczędzić na kupnie podręczników szkolnych? Wyjaśniamy!

Kupuj nowe podręczniki szkolne przez internet

Duża część rodziców w poszukiwaniu podręczników szkolnych kieruje się do tradycyjnych księgarni stacjonarnych. Zazwyczaj nie posiadają one na stanie wszystkich książek i muszą sprowadzić je w ramach uzupełnienia towaru, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Dlatego warto zastanowić się nad alternatywą – księgarniami internetowymi, jak księgarnia PWN. Oferuje ona tanie podręczniki szkolne, a ich niska cena bierze się z efektu skali oraz niewielkich kosztów działalności. Warto najpierw sprawdzić, jakie książki są dostępne na stronie konkretnej księgarni internetowej, a następnie złożyć zamówienie, pamiętając o dodatkowym koszcie wysyłki, który sprawia, że całość wyprawki szkolnej opłaca się kupić w jednym miejscu!

Używane podręczniki szkolne z antykwariatu lub od uczniów

Popularną alternatywą są też używane podręczniki szkolne. Można je zakupić w lokalnym lub internetowym antykwariacie, a także u uczniów kończących naukę w starszej klasie. To budżetowe rozwiązanie pozwala na dokonanie znacznych oszczędności, ale warto uważać – podstawa programowa jest ciągle aktualizowana, a stare podręczniki szkolne szybko wypadają z obiegu, dlatego przed zakupem należy się upewnić, czy to konkretne wydanie zostanie zaakceptowane przez nauczyciela!