Kaczor Donald i jego rodzinkaPrzygody Kaczora Donalda od lat rozpalają wyobraźnię kolejnych pokoleń dzieci na całym świecie. Ten nieco gamoniowaty kaczor zyskał sobie sławę już w 1934 roku, gdy na ekranach pojawił się pierwszy film animowany wytwórni Walta Disneya z jego udziałem. Od tego czasu powstało mnóstwo krótszych i dłuższych kreskówek z jego przygodami. Stał się też bohaterem komiksów.

Kaczor Donald komiksy

Komiksy z przygodami Kaczora Donalda cieszą się w Polsce ogromną popularnością i wydawane są w najróżniejszych formach od 1938 roku, jednak to w latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku nastąpił prawdziwy wysyp czasopism z komiksami. Kaczor Donald komiksy wydawane są też w formie książkowej i cieszą się sporym zainteresowaniem. Tutaj można dowiedzieć się więcej.

Kaczor Donald i rodzinka

Popularność komiksów z Kaczorem Donaldem nikogo chyba nie dziwi, gdyż kaczor boryka się z problemami znanymi każdemu czytelnikowi. Prześladuje go pech, ma problemy ze znalezieniem pracy, zaleca się do Daisy i marzy mu się fortuna wuja Sknerusa McKwacza. Przede wszystkim jednak jest kochającym stryjem dla swoich siostrzeńców: Hyzia, Dyzia i Zyzia. Te trzy młode kaczorki, synowie bliźniaczki Donalda, Kaczki Delli Thelmy, to najzabawniejsze postaci komiksu.